Брифінг: старт осіннього призову на строкову військову службу

23 вересня в.о. голови, перший заступник голови Берегівської РДА – голова призовної комісії Матій Віталій Омелянович та начальник Берегівського РТЦК та СП, підполковник Зейкан Сергій Єнович провели брифінг щодо призову на строкову військову службу у жовтні – грудні 2021 року.

«Призов громадян України на строкову військову службу є державною функцією, який організовується та здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з районними) територіальним центрами комплектування та соціальної підтримки.
Наразі розпочинається осінній призов – 2021 на строкову військову службу, створено призовні комісії та військово-лікарські комісії», – інформував голова призовної комісії Віталій Матій.

Начальник Берегівського РТЦК та СП, підполковник Сергій Зейкан:
«Берегівському району визначено поставити на обласний призовний пункт близько 70 призовників.
– На строкову військову службу призиваються громадян України чоловічої статі, які відповідають вимогам частини першої статті 15 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.
– На строкову військову службу не відправляються громадяни, які: згідно статті 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» мають право на відстрочку.
– За порушення правил військового обліку призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.
– Термін проходження служби складає 18 місяців, для тих хто має вищу освіту ступені магістр – 12 місяців.»

Також, під час брифінгу, розповіли про соціальні гарантії та пільги призовника; порядок виплати фінансового забезпечення інші питання, що цікавлять призовників та батьків сьогодні.

«Під час заходів з призову громадян на військову строкову службу дотримуються всі обов’язкові заходи з недопущення розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19, а саме: призовні дільниці забезпечені дезінфікуючими засобами, призовники забезпечуються засобами індивідуального захисту, ведеться контроль за дотриманням між призовниками соціальної дистанції. Крім того до відправки призовників на обласний збірний пункт всі без винятку призовники тестуються на відсутність COVID-19.

Особи які призвані на строкову військову службу до виконання завдань в зоні Операції Об’єднаних Сил не залучаються», – наголосив начальник Берегівського РТЦК та СП.

«Звертаю увагу всіх призовників, що згідно пункту 8 статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України» – зауважив начальник Берегівського РТЦК та СП, підполковник Сергій Зейкан.

Голова призовної комісії Віталій Матій підсумував, що для успішного виконання планового державного завдання щодо призова на строкову військову службу, необхідні взаємодія та спільна робота органів державної влади – місцевого самоврядування, військового комісаріату та правоохоронних органів.