До мальовничих вершин Українських Карпат – безпечною і рівною дорогою

Рахівщина – мальовничий куточок Закарпаття. Тут гармонійно поєднуються гірські масиви, карпатські ліси і стрімкі ріки, води яких можуть нести з собою не лише життя і благодатну вологу, а й небезпеку та руйнацію.

На жаль, Рахівський район дуже часто потерпає від стихійних лих, паводків та наслідків зсувів і селевих потоків. Стихія зносить усе на своєму шляху: дерева, будинки і навіть дорогу.

Сьогодні кілька таких ділянок, зруйнованих внаслідок зсувів, відповідно до даних Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, зараз відновлюють у межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Зокрема, роботи тривають і на маршруті Н-09 Мукачево – Івано-Франківськ – Львів. Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький.

«Для Рахівщини важливим є будівництво укріплюючих конструкцій, які покликані зберігати дорожнє полотно. Тому будуємо їх тут багато. Так, між містом Рахів і селом Білин підрядник працює над влаштуванням фундаменту верхової підпірної стінки із монолітного бетону. Водночас у с. Лазещина на початку Яблунецького перевалу влаштовують фундамент низової підпірної стінки із монолітного бетону», – прокоментував Мирослав Білецький.

Лазещина – село на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей, що розкинулося біля підніжжя гори Петрос. Звідси туристи мають можливість розпочати сходження як на той-таки Петрос, так і на найвищу вершину Карпат – Говерлу.